חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
האור הפנימי

קטעים מאירי דרך מתוך ספרה של מייבל קולינס "אור על השביל" שיצא לאור בהוצאת האגודה התאוסופית


    

תובנות על האור הפנימי
מתוך הספר "אור על השביל" למייבל קולינס
1. ...אין אדם מבקש לחזות באור המאיר את הנשמה.... עד אשר יטרדוהו הצער, הייסורים והייאוש מעולם חוויותיהם של בני-אדם רגילים.
2. ...הבוחר ברע ממאן להתבונן בתוך תוכו, אוטם אזניו למנגינת הלב, אף מסמא עיניו לבלתי ראות את אור נשמתו.
3. ...בהיות האדם חומרני, הריהו הופך להיות יישות מוזרה, שאינה רואה את האור הגלום בתוכה.
4. ...העולם כולו מופעל ומואר עד לצורותיו החומריות ביותר, מכוחו של עולם פנימי הכלול בו. עולם פנימי זה כונה לעיתים בשם "אסטראלי" .... ופירושו פשוט "כוכבי". הכוכבים... הינם גופים זורחים, המקרינים אור מתוכם.

5. ...כי בתוכך קיים אורו של העולם – האור היחיד המסוגל להאיר את השביל. אם אינך יכול להבחין בו בתוך-תוכך, לשווא תחפש אחריו באשר תחפש. הוא נמצא מעבר לך, שכן כשתיקרב אליו, תיעלם עצמיותך בתוכו. אין אתה יכול להגיע אליו, באשר הוא לעולם נסוג. אתה עתיד להיכנס אל האור, אך בלהבה לעולם לא תוכל לגעת.

6. ...בקש את הדרך תוך לימוד חוקי ההוויה, חוקי הטבע, חוקי העל-טבע, ונפשך רכונה תהייה בקשב-רב אל הכוכב העמום המהבהב במעמקיה. וכך, כשעיניך נשואות אליו תדיר וליבך רוחש תפילה, יילך אורו הלוך וגדל. אזי ידוע תדע, כי מצאת את תחילת השביל, וכשתגיע לסופו יהיה לפתע אורו לאור האין-סוף.
7. ...משמצאת את תחילת הדרך, יגלה הכוכב השוכן בנישמתך את האור הגנוז בו, ולאורו תראה מה גדולה החשיכה סביבו. תודעה, לב, שכל – כולם נתונים באי-וודאות, שרויים בערפל... אל תיבהל מפני החיזיון הנפרש לעיניך. קבע מבטך בנקודת-האור הזעירה והיא תצמח. נוכח החשיכה שבפנים תיטיב להבין את חסרי-הישע, שהאור ניסתר מעיניהם ונישמותיהם שרויות במעמקים אפלים. אל תדון אותם לכף-חובה. אל תירתע מפניהם, אלא נסה להקל מעט מעול הקארמה הרובצת על העולם.
8. ...התבונן בכובד ראש בתוך ליבך. שכן מתוך ליבך-שלך יעלה האור שיאיר את פני-החיים ויבהירם לעיניך
9. ....אם היגעת לידי ידע-עצמך כאילו נסוגות לתוך מיבצר פנימי, ממנו ניתן להתבונן באני האישי ללא פניות. אם ראית את נישמתך בליבלובה, כאילו לרגע הבזיק לעיניך נס-ההשתנות, אשר עתיד לעשותך על-אנוש. אם היכרת אותה, כאילו היגעת אל היעד הנישגב: עיניך נשואות אל האור הזוהר ומבטך לא ישפל, ואין אתה נרתע מפניו בחלחלה כמפני רוח-רפאים.
10. ...אין האדם רשאי להשמיע קולו בגבהים בהם שוכנת האלוהות, עד שלא חדר אל המעמקים[1] בהם אין אורה זורח כלל.
11. אלה הקרויים "מורה-חוכמה" או "מאסטר" הינם משרתים. .... חלק משירותם הוא להאציל על התלמיד מאור-חוכמתם. אף תפקידו הראשון של התלמיד הוא להרעיף מאור זה על אלה שטרם זכו לעמוד במקום שהוא עומד בו.

[1] עמקי העולם החומרי

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל