חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
על הספר "התורה הסודית"

    

על הספר "התורה הסודית"

ציטוטים מכתביה של הלנה בלאוואצקי"

"התורה הסודית מהווה את אוצר חוכמת התקופות, ותורת חקר התהוות היקום שלה בלבדה הינה השיטה המדהימה והנרחבת ביותר.... זה הוא התיעוד הממושך המקיף אלפי דורות של חוזים שחוויותיהם האישיות באו כדי לבחון ולאמת את המסורות הנמסרות מפה לאוזן על ידי גזע קודם אחד למשנהו, של תורות של ישויות עילאיות ונעלות יותר, שפיקחו על הילדות של המין האנושי. .... כיצד הם עשו כן? התשובה שניתנה: על ידי בדיקה, ניסוי, ואימות בכל מחלקה של הטבע את המסורות הקדומות על ידי הראייה הבלתי תלויה של המורים הגדולים; זאת אומרת, בני אדם שפיתחו והביאו לכלל שלימות את יכולותיהם הגופניות, השכליות, הנפשיות והרוחניות למדרגה הגבוהה ביותר האפשרית. שום הבחנה של מורה יחיד לא התקבלה עד שהיא נבחנה ואושרה באמצעות החזיונות – אשר שהושגו כדי לעמוד כעדות עצמאית – של מורים אחרים, ובאמצעות דורות רבים של התנסות.

במה עוסקת ה"תורה הסודית"?  

"על הקורא לשים לבו כי בתי השיר הניתנים מטפלים רק בהתהוות היקום של מערכת השמש שלנו ומה שגלוי לעין סביבה, לאחר תקופת המנוחה (פראלאיה) של מערכת השמש. הסודות הנסתרים ביחס להתפתחות הקוסמוס האוניברסאלי אינן יכולים להינתן, מאחר ואף המוחות הגדולים ביותר שבעידן זה לא יוכלו להבינם, וקיימים רק מעט מאוד חכמי נסתר ואפילו הגדולים ביותר, המורשים לדון בנושא זה. יתר על כן, המורים אומרים בגלוי כי אפילו הישויות הרוחניות העילאיות ביותר לא הצליחו לחדור מבעד לצפונות שמעבר לגבולות המבדילים בין אין ספור מערכות השמש לבין "השמש המרכזית", כפי שהיא מכונה. לפיכך, כל מה שניתן שייך רק לקוסמוס שלנו הנראה לעין, לאחר "לילו של ברהמה".  

"בית השיר הראשון מתאר את מצב הכוליות האחת במהלך השינה הקוסמית, לפני הרטט הראשון של ההתעוררות המחודשת של העולם הנגלה.

"המצב המתואר בבית השיר השני, הינו עבור המֶחְשָב (מיינד) של בן המערב, קרוב כל כך לזה שהוזכר בבית הראשון, כך שכדי לבטא את הרעיון הטמון בהבדל ידרש מחקר בפני עצמו. לפיכך על זה להיוותר ליכולת האינטואיטיבית וליכולותיו הגבוהות יותר של ....  

"בית השיר השלישי מתאר את ההתעוררות המחודשת של היקום לחיים אחרי השינה הקוסמית. הוא מתאר את הופעת "המונאדות" ממצב הספיגה שלהן בחובו של האחד; בשלב המוקדם ביותר והגבוה ביותר בהיווצרות "העולמות", המושג מונאדה יהיה אותו דבר שאפשר ליישמו באופן שווה אל מערכת השמש הנרחבת ביותר או אל האטום הזעיר ביותר.

"בית השיר הרביעי מראה את התפלגות "הזרע" של היקום להירארכיה בעלת שבע פנים של כוחות אלוהיים מודעים, המהווים את ההתגלות הפעילה של האנרגיה העילאית האחת. הריהם אלו היוצרים, מעצבים ובסופו של דבר הבוראים את כל היקום הניגלה לעין, במובן הבלבדי שבו השם "בורא" ניתן להבנה; הם חדורים בו ומנחים אותו; אלו הן היישויות האינטליגנטיות המתאמות ומפקחות על האבולוציה, הן מגלמות בישותם את אותן ההתגלויות של החוק האחד, אותו אנו מכירים "כחוקי הטבע".  

"השלבים הבאים בהיווצרות של "עולם" מצוינים בבית השיר השישי, המתאר את האבולוציה של עולם כזה עד לתקופתו הרביעית הגדולה, שהנו זהה לתקופה שבה אנו חיים עתה.

בית השיר השביעי ממשיך את ההיסטוריה, עוקב אחר הופעת החיים עד להופעת האדם; ובכך חותם את הספר הראשון של התורה הסודית 

החלק השני של הספר עוסק בהתפתחות ה"אדם" מהופעתו הראשונה עלי אדמות במעגל חיים זה ועד למצב שבו אנו מוצאים אותו כעת ....

 

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל