חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
הכוח של המחשבה

הסיבה החשובה ביותר ללמוד לשלוט בכוח החשיבה ולהשתמש בו באופן נכון, היא השפעתנו על האחרים. רובנו למדנו לשלוט בעצמנו עד לרמה, שבה איננו מכים אנשים כשהם עושים דבר שאינו לרוחנו..


    

הכוח היצירתי של המחשבה
ציטוטים מהספרות התאוסופית
 1. הסיבה החשובה ביותר ללמוד לשלוט בכוח החשיבה ולהשתמש בו באופן נכון, היא השפעתנו על האחרים. רובנו למדנו לשלוט בעצמנו עד לרמה, שבה איננו מכים אנשים כשהם עושים דבר שאינו לרוחנו. לאחדים מאתנו יש אפילו שליטה מספקת עד כדי שלא לומר דבר רע – לפחות לא בפני הזולת. אך מה בדבר המחשבות שלנו? אנחנו חייבים לנסות לזכור, שזהו כוח אמיתי ושהוא עושה הרבה יותר נזק לכלים המעודנים ממה שעושה כל מכה פיזית שהיינו מכים אדם. פליקס ליטון "חיים ההרפתקה הגדולה שלכם"
 2. היסוד הראשון בהבנת משהו מכוחה של החשיבה הוא להבין שהיא כוח. בגלל שאיננו יכולים לראותה או לשמעה, אנו נוטים לשכוח עובדה זו וגם, כתוצאה מכך, לחשוב שהיא איננה חשובה. התרגלנו לרעיון שרק מה שאנחנו יכולים להתקשר אליו בעזרת חמשת החושים שלנו הוא מציאות. אולי המדע אחראי לכך שרוב האנושות נמצאת בתוך מסגרת המחשבה הזאת, אך עכשיו המדע הרחיק אל מעבר לרעיון פשוט כזה. איינשטיין אמר, שאם אנחנו מנסים לדעת משהו על המציאות "אנחנו חייבים להתעלות אל מעבר למהומה של החושים". פליקס ליטון "חיים ההרפתקה הגדולה שלכם"
 3. האם היתה לכם אי-פעם הזכות להיות עם מישהו, שחושב שאתם אדם נפלא? מה זה עושה לכם? נכון שזה גורם לכם לעשות כמיטב יכולתכם כדי להיות סוג כזה של אדם? אתם רואים כמה זה פשוט – כה פשוט, עד שבדרך כלל אנחנו מקדישים לזה מעט מאוד תשומת לב. יחד עם זאת, לו יכולנו לשלוט בחשיבתנו בהתמדה ולהניע אותה רק בכיוון המועיל הזה, היינו יכולים לשנות את עצמנו ואת כל אלה שעימם אנחנו באים במגע. אם מספיק מאתנו יעשו זאת, נוכל לשנות את העולם! פליקס ליטון "חיים ההרפתקה הגדולה שלכם"
 4. "מחשבת אלוהים יוצרת עולמות, מחשבתכם יוצרת אתכם. היא הכוח היצירתי האחד שבעזרתו אתם יוצרים, מעצבים ובונים את אופייכם." [אנני בזאנט]
 5. אתה יכול לבנות את האופי המוסרי והמנטלי שלך על-ידי חשיבה, כי אדם נברא בכוח המחשבה. הוא הופך להיות נושא החשיבה של עצמו. לכן חישבו מה אתם שואפים להיות ומובטח לכם שתהיו כאלה. כך תהיו מתאמנים, מנטלית ומוסרית, כאותם ספורטאים המתאמנים פיזית, והאופי שלכם ישתפר במהירות." [אנני בזאנט]
 6. "אחת היכולות החשובות של המיינד היא הדמיון, או הכוח לברוא דימויים. כוח זה מתחדש ללא הרף, בין אם במודע או שלא במודע, ויוצר "תצורות מחשבה" שחיות כל עוד חי הכוח המקורי שיצר אותן.... כך שכל אחד מאיתנו יוצר סביבנו עולם בלתי-נראה משלו. לעולם הסמוי הזה יש השפעה חזקה מאוד על עולמנו הנראה, ובמיוחד על עצמנו." קלרה קוד מתוך "דרכו של התלמיד"
 7. "בפיתוח כוח ההתבוננות, כמו בכל דבר אחר, מעט תרגול יומיומי חוזר הוא הרבה יותר יעיל ממאמץ גדול שלאחריו באה תקופה של חוסר פעולה. עלינו לקבוע לעצמנו משימה יומיומית קטנה של הבחנה במשהו מתוך תשומת-לב, דימויו לכל פרטיו במחשָב שלנו, שמירת המחשָב (המיינד) ממוקד עליו למשך זמן קצר, כשהעין הפיזית יכולה להיות ממוקדת בחפץ." אנני בזאנט "כוחה של המחשבה"
 8. "התועלת שבשיטה של החלפת מחשבה אחת באחרת היא גדולה, וניתן ליישמה בדרכים רבות. אם מופיעה במוחנו מחשבה רעה על מישהו, עלינו להחליפה מייד במחשבה על מידה טובה שזיהינו בו, או על מעשה טוב שהוא או היא עשו. " אנני בזאנט
 9. העולם כפי שהוא היום הוא סיכום כללי של המחשבות של כולנו, והדרך היחידה שנוכל לשנותו היא בראש ובראשונה על ידי שינוי החשיבה. אנחנו תמיד משתוקקים לכוח אחר. אנחנו חושבים שאם רק היו לנו מיליון דולר, או אולי כוחות על-טבעיים, או אם היתה בידינו משרה גבוהה, או סמכות, היינו יכולים לעשות דברים נפלאים למען האנושות. לכולנו יש בתוך עצמנו הכוח לעזור, בדרך הרבה יותר כדאית, בכל פעם שבה אנחנו טורחים להשתמש בחשיבה שלנו באופן חיובי ובונה. למעשה אנחנו כבר משתמשים, או משתמשים בה לרעה, כל הזמן. פליקס ליטון "חיים ההרפתקה הגדולה שלכם"
 10. "אין כוח בעולם שהנו עוצמתי יותר ממחשבה אוהבת...בני האדם אינם מודעים, עד כמה גדול חובם לאלה הזוכרים אותם, החושבים עליהם באהבה ומתפללים עבורם. מחשבה אוהבת היא מתנה, מתנה מהנשמה שלנו. היא נובעת מנשמתנו ועפה אל זה שאנו חושבים עליו, וכשהוא פתוח היא הופכת להיות חלק ממנו." קלרה קוד "חוכמת החיים הנצחית"
 11. "מחשבה נכונה היא הדרך להתרת הכבלים שיצרנו באמצעות חשיבה שגויה. כל עוד נחשוב על עצמנו כעל הגוף, נהיה כבולים לגוף; כל עוד נזהה עצמנו עם מחשבותינו נהיה כבולים אליהן....ועל כן כשנראה עצמנו כזהים עם העצמי הגבוה שלנו זה מה שנהיה." אנני בזאנט

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל