חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
המדריך ללוחם האור

קטעים מספרה של הלנה בלאוואצקי "קול הדממה" שיצא לאור בהוצאת האגודה התאוסופית.


    

המדריך ללוחם האור
קטעים מספרה של הלנה בלאוואצקי "קול הדממה"

 
 
 1. שְׂרֶה עם מחשבותיך הלא-טהורות בטרם תגברנה הן עליך. נהג בהן כשם שהן נוהגות בך, כי אם אתה חס עליהן הן מכות שורשים וצומחות.
 2. אכן, משולה הבורות לכלי אטום ללא-אוויר. הנשמה – ציפור הכלואה בתוכו. היא אינה מצייצת, אף נבצר ממנה להניע נוצה; נאלמת ציפור-שיר, ליאת-חושים רובצת, גוועת כי אפס כוחה.
 3. ואולם אף בורות עדיפה על מוח למדני ללא חוכמת-הלב להאירו ולהנחותו.
 4. שכן המיינד דומה למראה. היא צוברת אבק תוך שהיא משקפת. דרושה לו רוח קלה של חוכמת-הנשמה להבריש את אבק האשליה. בקש, הו המתחיל, למזג מוח עם נשמה.
 5. אל תשעה אל התהילה, הו בעל-האמונה. התהילה מאחזת עיניים היא. גופך אינו עצמיותך. עצמיותך היא כשלעצמה, ללא גוף. לא יגעו בה דברי שבח ולא דברי גנאי.
 6. אל תאמין כי ישיבה ביערות אפלים, בבדידות מזהירה, מרוחק מבני-אדם, אל תאמין כי אם אתה ניזון משורשים ומצמחים ומרווה צימאונך בשלגי הרכסים הגבוהים – אל תאמין, הו החסיד, כי דבר זה יובילך אל היעד של השחרור הסופי.
 7. האם תימנע מפעולה? לא כך תזכה נשמתך לשחרור. על מנת להגיע לנירוואנה יש להשיג ידע עצמי. וידע עצמי נולד מעשייה של אהבה.
 8. זרע מעשים טובים ואתה עתיד לקצור פירותיהם. חוסר-מעש בעשיית חסד הופך לביצוע חטא מוות, כך אומר החכם.
 9. יכול אתה לברוא היום את סיכוייך למחר. במסע הגדול ...סיבות שנזרעות בכל שעה ושעה נושאות עימן את יבול תוצאותיהן, שכן צדק קפדני שולט בעולם. בתנופה איתנה של עשייה שאינה שוגה לעולם, הוא מביא לבני-תמותה חיים של אושר או סבל – ילידי מחשבותיהם ומעשיהם בעבר.
 10. אם חפץ אתה לקצור שלווה מתוקה ומנוחה, התלמיד, זרע בזרעים יקרי-ערך את שדות-היבולים לעתיד. קבל את קשיי הלידה.
 11. הייה סבלני, המועמד, כמי שאינו פוחד מכישלון ואינו מבקש אחר ההצלחה. קבע עיני נשמתך בכוכב שאתה הנך קרן מתוכו ...הכוכב הדולק, הזורח במעמקים נעדרי-האור של הנצח, המחוזות חסרי הגבולות של הלא ידוע.
 12. סור מאור-השמש אל תוך הצל, על מנת שתפנה יותר מקום לאחרים. הדמעות המרוות את הקרקע הצחיחה של הכאב והצער, מביאות פריחה ופירות של פיצוי קרמאתי.
 13. פרי הגאולה הסופית – מניצן הויתור על האני הוא צומח.
 14. הענק אור ונחמה לעולה-הרגל היגע, ובקש את זה שיודע עוד פחות ממך. אשר בשיממון בדידותו הוא רעב ללחם החוכמה.... ללא מורה, תקווה או נחמה. השמע באוזניו את התורה.
 15. הנה פינית את הזוהמה מליבך והסרת מעליו את תשוקותיו הלא טהורות. ואולם, הו לוחם מהולל, מלאכתך עוד לא תמה. הגבה לבנות את החומה שתסוכך על האי הקדוש (הוא העצמי-הגבוה, העצמי-החושב), את הסכר שיגן על הגיגיך מפני מחשבת הגאווה ושביעות הרצון, בראותך כי הגשמת את המעשה הגדול....
 16. בטרם תוצב הכן ב"שביל הידע הטהור", שומה על נשמתך להיות כמו פרי המנגו הבשל: רך ומתוק כזהב-ציפתו הזכה לדאבת האחרים, קשיח כגלעין הפרי, לצערך ולמגינת לבך, הו כובש העונג והמכאוב.
 17. אם ניסית ונכשלת, הו לוחם ללא-חת, אל תיפול ברוחך. המשך להיאבק ואל המערכה חזור שוב ושוב.
 18. הנאבק ללא-מורא, דם לבו היקר נוטף מפצעיו הפעורים לרווחה, והוא עדייו משיב מלחמה שערה. יתקוף את אויבו, יעקרנו מתוך מבצרו, יגבר עליו בטרם ישיב את רוחו. ההינו איפוא, אתם כולכם, המובסים והכואבים. עשו כמותו. ומתוך מבצר נפשכם, הבריחו את אויביכם: השאפתנות, הכעס, השנאה, ואפילו את צילה של התשוקה – גם אם נכשלתם...
 19. זכור, אתה הנאבק למען שחרור האדם. כל כישלון הוא הצלחה. וכל ניסיון כן יקצור גמול בבוא הזמן. הזרעים הקדושים אשר נובטים וגדלים בעודם חבויים בנשמת התלמיד, גבעוליהם מתמלאים ומתחזקים עם כל מבחן חדש. הם רוכנים כאגמון, אך לא יישברו לעולם, אף לא יאבדו. וכשתבוא שעתם, הם עתידים לפרוח.

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל