חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
עקרונות רוחניים לריפוי עצמי

ציטוטים מתוך ספרה של ה.ק.צאלונר "השביל אל הריפוי" שיצא לאור בהוצאת האגודה התאוסופית


    

עקרונות רוחניים לריפוי עצמי
מתוך ספרה של ה.ק.צאלונר "השביל אל הריפוי"
 1. בה במידה שתוכלי לפתוח את עצמך אל המקור הפנימי ... של כוח וחכמה, אני מבטיח לך שככל שהמגע נעשה קרוב יותר ותדיר יותר לא תהיי עוד עבד לגופך החולה, לתשוקות, לבלבול החושים ולמתח שבו נתון מוחך.
 2. קיים עדיין מספר מועט של רופאים ומרפאים אשר למדו, שהצורך האמיתי הוא ללמד את האדם איך ליצור מגע עם מקור זה של הבנה אמיתית, שאותה אפשר להשיג ברמות הרוחניות בלבד. כי רק ברמות הרוחניות אפשר למצוא את ההדרכה, באמצעותה ייצא האדם מהמבוכה שבה הוא שרוי.
 3. מפני שגם הפחד וגם הספק העצמי – שני האויבים העיקריים – יפחתו כאשר תתחילי לסמוך יותר על ההדרכה של הנשמה, ולא תחשבי עליה יותר כעל "משהו" בלתי-מושג, מופרד ורחוק.
 4. התחילי כך, על-ידי חיפוש אחר השקט. היכנסי לעצמך ככל שתוכלי לתקופות של שקט ובדידות, אפילו קצרות, במיוחד כאשר הקולות של פחדייך, ספקותייך ותשוקותייך נשמעים ביתר עוצמה. בעזרת הנסיון להשקיט את המחשב חסר המנוח, את מרגיעה בו זמנית את רגשותייך המגורים על-ידי הרעשים של הפעילות המנטלית הנמוכה.
 5. אל תגידי אף פעם שאין לך זמן לטפח את אחת המתנות היקרות ביותר – היכולת ללכת הצידה ולחדש את כוחך על-ידי מגע עם אותו זרם של עוצמה, שיכול להעניק תמיד שלווה וכוח באמצע הסערות החזקות ביותר.
 6. על-מנת לחקור באופן אובייקטיבי את טבעך האמיתי, עלייך להשתדל להסתכל על עצמך בלי רחמים עצמיים, בלי פחד, ובלי דחייה עצמית, כי על-ידי הקדשת תשומת לב לעצמך ולתגובותייך כפי שאת עושה זאת לגבי אדם אחר, עם בדיקה נקייה מרגשות, מרוחקת ואפילו שוות-נפש של המניעים, תוכלי לרכוש עם הזמן את צורת הראייה של נשמתך, שתמיד יודעת את האמת אודות האישיות שלה, מה שלעתים רחוקות יכולה העין המצועפת של האישיות הנפרדת לעשות.
 7. היות ובני-האדם אינם יודעים את המשמעות האמיתית של חייהם היום, ומלמדים אותם זאת רק לעתים רחוקות – הריהם פועלים תמיד בהנחה שהם נמצאים על האדמה הזאת למען השגת המטרות והתשוקות האישיות שלהם בלבד. אט-אט ובהדרגה, אחרי נסיונות חיים רבים, הם מבינים שחיים המוקדשים אך ורק לתשוקות ולרעב של העצמי הנמוך יותר מובילים למחלות ולחוסר איזון בכל רמות הווייתם.
 8. נסי לתרגל באופן קבוע את ההתמרה של החשיבה השלילית לחשיבה חיובית, עד שזה יהפך להרגל. בכל פעם שאת עושה זאת, את מגדילה את יכולתך לקבל כל התנסות כאתגר ולא כאיום, וזה יתן לך את הכוח לפגוש את האתגר הזה כאשר יגיע
 9. יש להימנע בכל מחיר מכל סוג של ביקורת שלילית או הרסנית. יכולה להיות לה השפעה רצינית ברמות מעודנות יותר, דומות לאלו שכבר ציינתי. כך שכאשר מתעוררות מחשבות של ביקורת שני אותן מיד למחשבות חיוביות, שמזהות את התכונות הטובות של האדם המושמץ, את היכולות ואת הכוחות – במקום את החולשות. כך תעזרי לו וגם לעצמך, כי משהו ייגע בו והוא יגיב למרות שאולי שניכם לא תהיו מודעים לכך באותו זמן.
 10. שינוי הוא חוק הטבע. את זאת ניסיתי פעמים רבות להדגיש בפנייך. על כן, לא להתקדם ברמה זו או אחרת של האישיות – פירושו לקפוא על השמרים. דבר זה יכול להוביל לצורות שונות של מחלה, אפילו לניוון, כאשר חוק הסיבה והתוצאה פועלים כאן ועכשיו, בחיים הנוכחיים.
 11. כאשר את מוצאת את עצמך מאויימת על-ידי ייאוש והרגשת מאבק כנגד מאורעות שקשה להילחם בהם, נסי לזכור את הרעיון של ראיית עצמך כתא קטן בתוך חיים גדולים יותר, באחדות עם רצונו ומטרתו של אלוהים.
 12. הנשמה שלך, המורה הפרטית שלך שהיא באמת "קרובה יותר מהנשימה, סמוכה יותר מידיים ורגליים", לא תעזוב אותך אף פעם, אפילו כאשר את מתעלמת ממנה. איך היא יכולה? היא התמצית של העצמי שלך.
 13. כך היכנסי עד כמה שאת יכולה יותר אל הדממה, על-מנת לאמן את האוזן הפנימית לזהות את הקול הזה מבין הקולות הצעקניים בתוכך ומחוצה לך. למדי להתכוונן אל אורך-הגל הזה, כך שבזמני מצוקה תוכלי תמיד ליצור מגע עם חלק בתוכך, שהוא חכם יותר מהאישיות שבתוכה היית קבורה במשך עידנים רבים.
 14. לבסוף אני מזכיר לך פעם נוספת, שהכוח החזק ביותר שגורם להתחדשות ולריפוי הוא כוחה של האהבה – אהבה בהיבטים השונים שלה – כי האהבה היא ההתגלות לאדם של קירבה אלוהית. לכן השתדלי לבטא אותה בכל מעשיך וכווני את מחשבותיך תמיד אליה. כך יבוא יום וכל חייך יהפכו לביטוי של האנרגיה האלוהית הזאת על הארץ, וכלי לשימושה.

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל