חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
ציטוטים מהתאוסופיה
 הארת התודעה

 

הארת התודעה - ציטוטים מאירי דרך מתוך התיאוסופיה הקלאסית

״אין דבר שהוא נמרץ יותר מן החיים.
אם יחיה אדם חיים יפים, אפילו כשאין מבחינים בו, הרחק מכל אדם ופרסום, הרי שעצם סגנון חייו, מחשבותיו, רגשותיו ושאר-רוחו יעזרו לאחרים בדרכים שאינן ידועות לנו, כי הכל חלקים משלמות אחת".

הבה נחיה את חיינו כך שיהיו יותר ויותר למסע של גילוי, תהליך של הארה.


"משימת החיים הינה להביא את הכמוס עמוק בתוכנו להתפתחות בעלת משמעות ולגלות לאור את האמת שבתוך עצמנו, המחכה עד שתוכל להופיע, לפרוח ולמלא את העולם ביופי ובניחוח".
שרי רם
נשמח לקבל מכם תגובות לכתובת אימייל

theosophyisrael@013net.net

www.theosophia.co.il

 

 


 הארת התודעה -
 

הארת התודעה - ציטוטים מאירי דרך מתוך התיאוסופיה

"לעולם אל תשכחו כי החיים יכולים להתמלא בהשראה אצילה ותוכלו לחיותם נכון רק אם תחיו אותם באומץ ובאבירות, כהרפתקה נפלאה שבה אתם יוצאים אל ארץ לא נודעת, להתיצב מול סכנות רבות, לפגוש שמחות רבות, למצוא חברים רבים, לנצח ולהפסיד בקרבות רבים."
אנני בזאנט

התבוננו בנסיבות החיים שלכם וראו מה החיים מנסים ללמד אתכם. מהם המצבים שחוזרים ושבים אליכם פעם אחר פעם, שהייתם מעדיפים לברוח מהם?
התבוננו בחייכם וראו אם תוכלו להשיג את נקודת המבט הזאת עליהם. אז תראו מהו הדבר שאתם מאותגרים לשנות, או להתגבר עליו. האם אתם נשארים שוב ושוב חסרי נכסים, או מנוצלים? האם אתם נאלצים לפעול לבד, או מתוסכלים מכישלון להשיג את מה שהכי רציתם להשיג?
אנחנו תמיד חושבים, שלו רק יכולנו לשנות את הנסיבות, הכל היה יותר טוב. לעולם איננו חושבים על לשנות את עצמנו.

פליקס ויוניס ליטון מתוך "חיים ההרפתקה הגדולה שלכם".

שבת שלום לכל הקוראים

נשמח לקבל מכם תגובות לכתובת אימייל

theosophyisrael@013net.net

 

 
 
 
 


 הארת התודעה -

הארת התודעה - ציטוטים מאירי דרך מתוך התיאוסופיה 

לנקות את החלונות של המיינד

השכל האנושי (מיינד) הינו תוצאה של חשיבת העבר, והוא משתנה תדיר על ידי חשיבת ההווה.

...הוא מה שעשינו ממנו; איננו יכולים לשנותו אלא באיטיות, איננו יכולים להתעלות מעליו אלא במאמץ של הרצון, איננו יכולים לסלקו ולא להסיר את ליקוייו באופן מיידי. הוא שלנו כפי שהוא...

כל התוצאות של חשיבוֹת העבר שלנו נוכחות איתנו ...

...השפעת המיינד כאמצעי, שדרכו האדם משקיף על העולם החיצוני, דומה מאוד להשפעה שיש לזכוכית הצבועה על הצבעים של החפצים שמתבוננים בהם דרכה. האדם אינו מודע להשפעה הזאת של המיינד, כפי שאדם שמעולם לא ראה אלא דרך זכוכיות אדומות או כחולות, לא יהיה מודע לשינויים שנגרמו בגללן לצבעים של הנוף.

מושגינו אודות העולם היו שונים בהרבה, לו יכולנו לדעת אותו כפי שהוא....

האמת שאנחנו יודעים רק את ההתרשמויות שלנו מן הדברים, לא את הדברים [עצמם]... מלמדת ענווה וזהירות, ומוכנוּת להאזין לרעיונות חדשים. אנחנו מאבדים את הביטחון האינסטינקטיבי שאנו צודקים בהתבוננויותינו, ולומדים לנתח את עצמנו לפני שנשפוט אחרים.

אנני בזאנט
 מתוך הספר   "כוחה של המחשבה, השליטה בה ועידונה" 
 

 הארת התודעה -

הארת התודעה - ציטוטים מאירי דרך מתוך התיאוסופיה 

השלם נמצא בכל חלקיו
"על האדם לחפש במעמקי התודעה שלו את המרכז שמפיח רוח-חיים בהוויתו, המקור הבסיסי לכל ההתפתחות שלו".
***
"משמעות היקום כולו כלולה בעצמי. העצמי הזה נמצא בליבו של כל אדם, וטבעו של כל אדם לחפש את המשמעות הזאת בפעולה ובביטוי".
***
"על כל אחד לגלות את דרכו-שלו בחיים, ודרך זו נמצאת בליבו. הניחו לו לרדת אל העומקים של הוויתו, המרכז האמיתי שלו נמצא לא רחוק משם".
***

"לגבי הנשמה, כל תהליך ההתפתחות הוא ההתעוררות לאמיתות, ולאמצעים ליישום האמיתות הללו, שנוכחות בתוכה באופן נצחי. מה שקודם-לכן היה משתמע ומרומז, הופך לברור ומוגדר".

נ. סרי רם 

(תאוסוף ממוצא הודי שהיה הנשיא הרביעי של התנועה התאוסופית העולמית)


 הארת התודעה -
 
 
בנתיב הזה, כל צעד שנעשה הוא צעד שנעשה לעולמים. כל כאב שנסבל עליו הוא כאב אשר, אם חשים בו, מקבלים אותו בברכה בגלל השיעור שהוא מלמד. וכשצועדים על הדרך הזאת היא נעשית זוהרת ככל שהבורות מתמעטת, היא נעשית יותר שלווה ככל שהחולשות נעלמות, היא נעשית יותר רוגעת ככל שלתנודות הארציות יש פחות כוח לזעזע ולהפריע.

ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה-

...כשאנו מוצאים עצמנו פנים אל פנים מול קארמה רעה מן העבר עלינו להתמודד בלי הרף ולעשות מה שביכולתנו כדי להתגבר עליה. נזכור שהיא מגלמת רק חלק מעברנו, וכי חלקים אחרים מאותו עבר נמצאים איתנו כדי לחזק ולעודד אותנו במאבק. לעתים קרובות המאמץ הנוכחי, כשהוא מצטרף לכוחות מן העבר, די בו כדי להתגבר על הקושי.


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -

...בקש במאמציך, רק להתקרב אל מרכז החיים (אחד הינו ביקום ובתוכך) העושה אותך שווה-נפש להיותך חסון או רפה, משכיל או בור. זוהי אלוהיותך; זוהי האלוהיות שכולנו חולקים. אך אלה המבקשים רק כסף או הצלחה במאמץ חומרי, אינם מאמינים בקיומה. (אני כולל את האינטלקט בחומר).


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -

... אתם מרשים למחשבות של אנשים אחרים לנוע אל תוך המיינד שלכם ....מוחותיהם של רובנו אינם אלא מלוֹנוֹת, שאל תוכם נישאות מחשבות-אורחות הנמצאות בשדה המנטלי המקיף אותנו: הן נכנסות קצת, נשארות לזמן-מה ונסחפות שוב – נישאות עם הזרם פנימה והחוצה ....מוחות אחרים הינם אפילו יותר כמו סלי-אשפה מאשר כמו מלונות, והם מציגים מעין שלט: "מותר להשליך לכאן אשפה", בצורה של הספרים השטחיים והמגוחכים ביותר והעיתונים חסרי-הערך והילדותיים.


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -

האם תאמרי לנו איך למדוט? שואלים אנשים כה רבים. הדרך אל המדיטציה היא הדרך פנימה מן הנפש אל הנצח, והיא דרך מאוד אישית, ייחודית לאדם עצמו. האדם הוא הדרך. יחד עם זאת אפשר לומר משהו. הדרך הקלה ביותר היא להתחיל באיזו מחשבה נחמדה. שבו במיטה בבוקר למשך חמש או אפילו עשר דקות, וקראו כמה שורות יפות שמכילות אמת עמוקה, מכתבי-קודש, אם תרצו. עצמו את עיניכם


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -
לחשוב שהמוח האנושי יכול להגות משהו שמעולם לא הופיע קודם לכן ב"מוח האוניברסלי", זו טעות והנחה שיש בה מן ההתנשאות. במקרה הטוב ביותר, המוח האנושי יכול לתפוס פה ושם הבזקים חטופים של "המחשבה הנצחית" לאחר שלבשה צורה אובייקטיבית כלשהיא, בין בעולם הבלתי נראה או בנראה.
הלנה בלאווצקי
 

סובלנות אינה תכונה שניתן להגזים בה. ישנם החוששים שהיא עלולה להוביל אותם לרפיון ורישול בחשיבה שלהם. הדבר אינו כך. אלה שחושבים באופן האמיתי והמדויק ביותר, ואשר נאמנים בנחישות לאמת שהם רואים וחווים, אנשים אלה מודעים למוגבלויות שלהם ועל כן אינם מעיזים להשליך הגבלות מלאכותיות על האחר.
אנני בזאנט

 הארת התודעה -

....האלוהות הנגלית נמה במינראל ובאבן. היא נעשית יותר ויותר מפותחת בצמחיה ובבעלי החיים ולבסוף, באדם, היא השיגה מה שנראה לאדם הרגיל כשיא.
.
...כשאתם מבינים, כי חוקי ההתפתחות של הצורה ושל התודעה המתפתחת בעולם ובאדם הם אותם חוקים, ושבאמצעות החוקים הללו היוגי מבטא את כוחותיו הנסתרים, אזי תבינו גם כי אין כל צורך לצאת אל ההר או אל המדבר, להחביא את עצמכם במערה או ביער, כדי להשיג את האיחוד עם העצמי – זה שמצוי בתוככם ומחוצה לכם.


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -

במצבה הנוכחי של החברה, במיוחד בארצות הקרויות מתורבתות, אנו ניצבים כל הזמן פנים אל פנים מול העובדה, שמספר גדול של אנשים נתונים במצוקה, עוני ומחלות. מצבם הפיזי אומלל, וכישוריהם השכליים והרוחניים הינם לעתים קרובות משותקים כמעט כליל. מאידך, אנשים רבים, המצויים בקצה השני של הסולם החברתי, חיים חיי אדישות ואי-התחשבות, מותרות חומריים ותפנוקים אנוכיים.


ראה מידע נוסף     
 הארת התודעה -

....אני אומרת זאת שוב; רק התאוסופיה, כשהיא מובנת היטב, תוכל להציל את העולם מייאוש, על ידי הולדת תיקון חברתי ודתי - מטלה שבוצעה פעם אחת קודם בהיסטוריה, על ידי גאוטאמה, הבודהא: רפורמה שלווה, ללא שפיכת אף טיפת דם אחת, כשכל אחד נשאר באמונת אבותיו אם זה רצונו. לשם כך יהיה עליו רק לדחות את הצמחים הטפילים של הזיוף האנושי, שחונקים ברגע זה את כל הדתות והכנסיות בעולם.


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל