חומרי עיון ולימוד

חדשות ועדכונים

שלוש מטרות - האגודה התאוסופית
מגזין אורנט
 החיפוש הרוחני והאחווה האנושית והבין דתית -
החיפוש הרוחני והאחווה האנושית והבין דתית - החיפוש הרוחני והאחווה האנושית והבין דתית -
רבים מכם לקחו חלק בכנס האחווה הבין-דתי בנווה שלום, וחוו את התרוממות הרוח, האחווה והחסד ששרו בכנס לכל אורכו. נראה שכאשר פועלים בכיוון שמגשר על הנפרדות ומקדם את האחדות, אזי ניתנת התמיכה של היקום, שניתן לחוש אותה כרוח טובה, התעלות וחסד ששרו על המקום והמשתתפים.
תודה לכולם על נדיבותכם הרבה ועל השתתפותכם. הכנס תם ואנו ממשיכים להתפתח ולהרחיב את דעתנו והבנתנו למען היותנו במקום טוב יותר.
 
לצפיה במצגת לחץ כאן

 אחדות -
אחדות - אחדות -
חברות וחברים יקרים
אורנט מרץ אפריל מוקדש לנושא אחדות וזאת לקראת הכנס החיפוש הרוחני והאחווה הבין – דתית צאו וחישבו מה המכנה המשותף לכל הברואים בעולם ? לידה ומוות ומה שביניהם. מה יש בין הלידה והמוות מה מחבר את הטווח הזה ביניהם ? הניצוץ האלוהי של החיים ומי נושא את הניצוץ הזה? האדם, האדם לא לבד, האדם מתחבר לבני אדם נוספים במבנה ספיראלי, במשפחתו, בסביבתו הקרובה, מתחבר לבני אדם אחרים מדתות ומלאומים שונים בעולם. חיבורנו ביחסי גומלין הוא תנאי לקיומנו, לקיום האנושי והכללי של אותה הנשימה המשותפת לקיום שלנו בייקום.
 

 התאוסופיה והעלאת המודעות בקהילה -
התאוסופיה והעלאת המודעות בקהילה - התאוסופיה והעלאת המודעות בקהילה -
"כל מה שאדם זורע, זה מה שיקצור, האדם יוצר את הנסיבות לחייו העתידיים, על ידי תוצאות פעולותיו כלפי אחרים. הינך מממש את עצמך כשאתה נותן את עצמך. הינך מממש את האלוהיות שבך כשאתה מעניק מחייך לאחרים" אנני באנט
 

 צמיחה רוחנית -
צמיחה רוחנית - צמיחה רוחנית -
כולנו נמצאים בדרך הרוחנית כן, זהו מסע אינסופי. ככל שאנו צומחים רוחנית אנו עוברים מסע מופלא לגילוי עצמי, גילוי מקומנו ביחסי הגומלין שלנו עם היקום והבנת חלקנו בתוך ההתפתחות האבולוציונית. צמיחה רוחנית מאפשרת לסלק את האשליה ולהתמקד בחיים כאן ועכשיו. צמיחה רוחנית מאפשרת לרכוש כלים להתמרה אישית, להתחבר לאני הגבוה ולהתנהל בצורה חכמה בחיי היום יום. נצליח להביא את עצמנו לרמות גבוהות של סדר, הרמוניה, בהירות, עשייה, שמחה, אחווה, שלווה ואהבה.
נמשיך לצמוח ביחד בדרך הרוחנית.
צוות אורנט 
 

 מדיטציה - לצמוח מתוך הדממה שבפנים -
מדיטציה - לצמוח מתוך הדממה שבפנים - מדיטציה - לצמוח מתוך הדממה שבפנים -
 "דממה היא תמצית הטבע שלנו - מהי דממה ?
החלל הפנימי, או המודעות, שבתוכם המילים על דף זה הופכות למחשבות. ללא המודעות הזו לא יתקיימו תפיסה, מחשבות או עולם. תחושת העצמי הפנימית ביותר, תחושת הזהות העצמית, היא בלתי נפרדת מן הדממה. זהו "הנני", האני הנוכח, העמוק משם או מצורה. דממה – זהו המרחב הפנימי של המודעות הטהורה, התודעה עצמה. דממה – היא הדבר היחיד בעולם הזה, שאין לו כל צורה. אך היא אינה ממש דבר, והיא אינה מן העולם.  
 

 התמרת התודעה - נדיבות, פשטות וחופש -
התמרת התודעה - נדיבות, פשטות וחופש - התמרת התודעה - נדיבות, פשטות וחופש -
חברים יקרים שלום רב.
מגאזין אורנט מוקדש ברובו הפעם לדברים שנאמרו בכנס האביב שהוקדש לנושא: התמרת התודעה – נדיבות, פשטות וחופש.
תודה לכל באי הכנס. תודה על נדיבותכם הרבה להצלחת הכנס. תודה על שיתוף הפעולה ליצירת מגאזין זה.  
 

 שמחת היצירה - להזרים את המעיין שבתוכנו - אוקטובר, נובמבר, דצמבר 2009
שמחת היצירה  - להזרים את המעיין שבתוכנו - אוקטובר, נובמבר, דצמבר 2009 שמחת היצירה  - להזרים את המעיין שבתוכנו - אוקטובר, נובמבר, דצמבר 2009
כבר בבריאה אנו רואים, ביצירתו של בורא העולם, את הטבעת המעגל. המחזוריות בטבע מתבססת על מעגל מחזורי אינסופי, כך היצירה גם היא אינסופית. צורתם של השמש והירח עגולה. אלה מאירים לנו את היקום, את השביל. מהשמש אנו יונקים את החיים. כל הדברים שואבים את מהותם מתלות הדדית ואינם יכולים להתקיים מעצמם. הקיום שלנו תלוי ביצירת מערכת יחסים הדדית. מתוך המעיין שבתוכנו נזרים החוצה את הטוב שבנו, את האחווה, את האהבה והנתינה, ונלמד גם לקבל מהאחר.  
 

 |  ראשי |  כנסים והרצאות  |  קידום אחווה אנושית ובין-דתית  |  טיולים וסופי שבוע בגוון רוחני  |  כתב-עת, ספרים, דיסקים וספריה  |  מגזין אורנט  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  מרכזים תאוסופים בעולם  |  ציטוטים מהתאוסופיה  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
האגודה התאוסופית-עמותה ללא מטרות רווח- www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן 03-7521259 03-6139189

האגודה התאוסופית בישראל

כתובת המשרד: בית ויטלי, צבי 2ב' רמת גן
קבלת קהל: בימים א'-ה', שעות 11:00-16:00
טל' 03-7521259, פקס 03-6139189
בית-חווה: לה גרדייה 49 (כניסה א') ת"א.
כתובת לדיוור: ת.ד. 4014 ר"ג 52140.
האגודה התאוסופית בישראל www.theosophia.co.il © כל הזכויות שמורות
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל